Në Bllacë parandalohet kontrabandë e arit në vlerë të 156 mijë eurove

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Doganat e Maqedonisë njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në pikën kufitare në Bllacë, në një automjet i cili ishte paraqitur për të dal nga shteti, ekipet mobile të Sektorit për Punë Operative pranë Drejtorisë së Doganave kanë parandaluar kontrabandën e 5 kg stoli ari, përcjell TV21.

“Përkatësisht më 8 shkurt 2022, në dalje të shtetit, në pikën kufitare Bllacë, në orët e pasditës për kontroll doganor është paraqitur një automjet me targa serbe ndërsa i drejtuar nga shtetas maqedonas. Gjatë kontrollit të detajuar nga ekipet mobile kanë vëerjetur parregullsi në zonën ndërmjet dy sediljeve të përparme, gjegjësisht hapësira mbi marmitën ka qenë e mbyllur”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Doganave.

“Në automjet, në hapësirën ndërmjet dy sediljeve të përparme, është gjetur një bunker i hapur, i punuar posaçërisht, në të cilin kishte 10 pako me stoli ari në vlerë prej 9.604.430 denarë dhe me peshë të përgjithshme prej 5097,59 gram”, thuhet në njoftim.

Nga Dogana njoftojnë se stolitë e arit dhe automjeti është konfiskuar përkohësisht, ndërsa i shoferi është ndaluar nga policia.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
10 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
1 ditë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ