Në burg apo në Dubai? Valdrin Sahiti kapet me drogë në aeroport, ku është stilisti i njohur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Prill, 2023

Prej mbrëmjes së djeshme në media po thuhet se stilisti shumë i famshëm shqiptar, Valdrin Sahiti është arrestuar në Aeroportin e Stambollit.

Arrestimi i Sahitit ka ndodhur pasi është i dyshuar për veprën penale blerja,pranimi,posedimi i drogave dhe stimuluesve për përdorim bazuar në nenin 191 të kodit penal të Turqisë, sipas KosovaNews.

E njëjta media raporton se Sahiti ka shfrytëzuar statusin e diplomatit për të kaluar në zonën VIP të aeroportit të Stambollit, mirëpo pas dyshimeve të policisë turke ai është kapur në flagrancë dhe gjatë kontrollit i është gjetur drogë. Policia Turke ka njoftuar Policinë e Kosovës se Valdrin Sahiti është kapur me pasaportë diplomatike të lëshuar nga Republika ne Kosovës.

Ndërkohë në rrjetet e tij sociale, duket se Sahiti po mohon këto lajme duke pretenduar se është në Dubai për eventin e tij rreth modës.
Stilisti ka publikuar disa foto e video nga Dubai ku e kemi parë shpeshherë edhe më parë./albeu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2044

E fejuan kur ishte vetëm 4 vjet, historia e pabesueshme e gruas: 18 vjet jam martu, ai i ka pas 15, fëmijë u kanë

IMG_2041

Haziri me akuza: Qeveria Kurti shkaktoi krizën e 7-të me Veriun gjatë mandatit të saj

IMG_2043

Shea: Veriu çështje e brendshme e Kosovës, punoni me BE-në e SHBA-në dhe mos e humbni besimin

mesi-argentina

Gazetari argjentinas zbulon të ardhmen e Messit

kurti vucic

Kurti thotë se dhunën në veri e shkaktuan grupet fashiste, pjesë e listës së pagave të Serbisë

kurti kfor

Komandanti i KFOR-it: Albin Kurti ka bërë veprime të njëanshme

cigare-750x430

Shqipëria, e fundit në rajon për kultivimin e duhanit

vucic

Mediat kroate: Vuçiq me video-adresim gati si Millosheviqi në vitin 2000

policia-itali

Sherr mes bandave në Itali, plagosen 3 shqiptarë

INFO

NA NDIQ