Në burgun e Zvicrës vdes i burgosuri nga Maqedonia e Veriut

ina-online
ina-online

31/12/2023

Të martën një i burgosur është gjetur i vdekur në qelinë e tij në burgun Witzwil të Zvicrës. Shkaku i vdekjes është ende i paqartë.

Një 39-vjeçar i burgosur, të martën është gjetur i vdekur në qelinë e tij në burgun Witzwil në Gampelen BE. Sipas policisë kantonale, nuk ka dëshmi për ndikim të jashtëm në rastin e shtetasit nga Maqedonia e Veriut, shkruan Agjencia SDA, transmeton portali Shtegu. Shkaku i saktë i vdekjes tani po hetohet nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në Universitetin e Bernës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

margarita magi camaj

Avokatja e parë shqiptare në Grammy 2024

INFO

NA NDIQ