Në cilat qytete në Maqedoninë e Veriut ka të infektuar me omikron?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Në disa qytete të Maqedonisë ka të infektuar me omikron.

Këto janë Shkupi, Tetova, Ohri, Kavadari dhe Koçani. Ky variant është konfirmuar te 16 pacientë nga Shkupi, 10 nga Ohri, 4 nga Tetova, 2 nga Kavadari dhe 1 nga Koçani.

Lloji i tillë u shfaq në Afrikën e Jugut dhe u përhap në të gjithë botën. Ajo tashmë dominon në disa vende evropiane, përfshirë fqinjin tonë Greqinë. Përndryshe, konsiderohet si një tendosje që përhapet shpejt, por jep simptoma më të lehta.

Po rritet numri i të infektuarve me koronavirus në vend. Këto ditë kemi pasur mbi 1000 raste në ditë. (INA)

TË FUNDIT
7 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
56 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN në qeveri/ Aleanca për Shqiptarët me dy ministri
12 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
56 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
9 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike
1 ditë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
23 orë
Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

INFO

NA NDIQ