Në Gjermani digjet një autobus nga Maqedonia e Veriut

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Autobusi i agjencisë “Metak Trans” nga Maqedonia e Veriut të premten në mbërmje është djegur plotësisht në qytetin gjerman të Bielefeldit. Pronari Stanko Conev dyshon se autobusi është djegur nga konkurrentë të tij nga Maqedonia, të cilët kryejnë transport në mënyrë ilegale përmes fugonëve.

“Nga 18 dhjetori kemi filluar të operojmë dy herë në javë nga Strumicë në Bielefeld si linja e vetme e rregullt e autobusëve nga pjesa juglindore e Maqedonisë për në Gjermani. Dyshoj se kjo është hakmarrje nga konkurrenca ilegale nga Maqedonia, të lidhur me policët e korruptuar dhe doganierët që i mbrojnë ato” thotë Conev për “Expressmk”.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

11 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale
17 orë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike
11 orë
Ndryshimet e ligjit për vetëqeverisje lokale: Shumica e re në kërkim të 80 votave
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
17 orë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ