Në Itali gjejnë shkakun e dështimit

Picture of INA
INA

03/07/2024

Italia i dha fund aventurës së saj në Gjermani 2024 që në fazën e 1/8-ave, ku u eliminua pas humbjes 2-0 përballë Zvicrës, teksa kjo disfatë vijon të djegë jo pak në vendin fqinj.

Media italiane së fundi ka hedhur dritë mbi një zhgënjim të madh të Spallettit në lidhje me organizimin e qëndrimit të skuadrës në hotelin në Iserlohn, ku futbollistët nuk kanë pasur aspak qetësinë e duhur për t’u përqendruar te puna.

Në hotel kanë qarkulluar shumë njerëz, që kanë shpërqendruar jo pak skuadrën, teksa ndonëse Spalletti u mundua ta mbajë të fshehtë këtë aspekt, duket se ka shfryrë ndaj sponsorëve dhe organizatorëve të grumbullimit.

Artistë, por edhe familjarë të futbollistëve kanë qarkulluar lirisht në hotelin ku qëndruan të kaltrit, diçka e cilësuar si aspak e përshtatshme nga Spalletti dhe që besohet se ka ndikuar jo pak në përqendrimin e skuadrës.
Kjo nuk është hera e parë që në grumbullimet e Italisë nuk ka fort qetësi, pasi në 2004-ën Trappatoni dhe në 2014-ën Prandelli janë ankuar për të njëjtën gjë, pra shumë njerëz të pranishëm, që kanë ndikuar në shpërqendrimin e skuadrës.

TË FUNDIT
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ