Në Kodrën e Diellit -17 gradë dhe gjysmë metër borë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Shkurt, 2023

Në Kodrën e Diellit mëngjesin e sotëm janë matur -17 gradë Celsius, në Berovë -15, Krushevë -14, Mavrovë -12, Manastir dhe Tetovë -11, në Shkup dhe Ohër -9, ndërsa -3 në Gjevgjeli.

Në Kodrën e Diellit ka më së shumti borë 49 centimetra, në Mavorovë shtresa e borës është 18 centimetra dhe në Krushevë katër, informoi DPHM.

Gjatë natës moti ishte kryesisht i kthjellët dhe i ftohtë me erë të dobët deri mesatare veriore. Mëngjesi i sotëm është i ftohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore.

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 7 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 3 gradë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

permbarues

VIDEO/Përmbaruesi ia mori shqiptarit nga Shkupi parcelën 470.000 euro, për borxh 30 mijë euro

ahmeti grubi

Ahmeti dhe Grubi vizitojnë babain e Thaçit

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

MPB-ja publikon bilancin e sulmeve në veri: Protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

pendarovski-nato

Pendarovski: NATO s’do të lejojë zgjerimin e konflikteve jashtë veriut të Kosovës

james-rubin-xhejms-

Rubin: Rusia përdor mediat për të zbehur mbështetjen e Ballkanit për NATO-n

escobar-lajcak

Lajçak dhe Escobar vijnë në Kosovë dhe Serbi

INFO

NA NDIQ