Në kovid-qendrën në Tetovë ka shtatë pacientë të hospitalizuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Në Kovid – qendër e Spitalit klinik të Tetovës në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient.

“Humbi jetën një burrë i lindur në vitin 1964, me vendbanim në Çelopek. Si pozitiv për Covid-19, ai është shtruar në spital më 23 janar, ndërsa ka ndërruar jetë më 26 janar”, njofton doktor Hasan Iljazi nga Spitali klinik në Tetovë.

Deri në orën shtatë të mëngjesit në Kovid – qendrën ka shtatë të shtruar në spital dhe të gjithë janë në mbështetje të oksigjenit.

Në 24 orë ka pasur 65 ekzaminime dhe kontrolle në ambulancë.

Nga fillimi i pandemisë, sipas Institutit të Shëndetit Publik, në rajonin e Tetovës janë regjistruar gjithsej 554 vdekje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski shpalli kandidaturën për mandatin e dytë për president

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

INFO

NA NDIQ