Në “Kozle” edhe gjashtë fëmijë të dyshuar me tuberkuloz – priten rezultatet e analizave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2023

Në spitalin e fëmijëve “Kozle” janë hospitalizuar gjashtë fëmijë të dyshuar me tuberkuloz. Për momentin priten rezultatet e analizave siç informon Klan M. Fëmijët janë nga Shkupi dhe nuk kanë asnjë lidhje me foshnjën e ndjerë 9 muajshe, e cila ka rezultuar pozitive me tuberkuloz.

Fëmijët janë shtruar të premten me simptoma të tuberkulozit dhe kanë qenë në kontakt me një familjar, gjegjësisht një fëmijë dy vjeç e gjysmë është shtruar në Klinikën e Fëmijëve në gjendje të rëndë që nga fundi i muajit janar.

Nga spitali i fëmijëve në Kozle thotë se përveç pritjes së rezultateve për gjashtë fëmijët, po presin edhe konfirmimin nëse fëmijët janë vaksinuar kundër tuberkulozit.

Që nga fillimi i vitit në spital janë shtruar 11 pacientë së bashku me rastet e pakonfirmuara. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

18 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
12 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
18 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
12 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
1 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
18 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
1 ditë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ