Në “Kozle” janë të hospitalizuar rreth 40 fëmijë, situata është stabile pas fillimit të gjysmëvjetorit të dytë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2023

Nga fillimi i gjysmëvjetorit të dytë shkollor nuk ka rritje të numrit të kontrolleve dhe të hospitalizuarve në spitalin e fëmijëve “Kozle” kanë informuar për MIA nga spitali, ku për momentin janë të hospitalizuar rreth 40 fëmijë me bronkopneumoni.
“Situata është e qetë dhe stabile. Edhe pse është vetëm java e parë e gjysmëvjetorit të dytë. Deri të premten javën tjetër do të shohim nëse fillimi i gjysmëvjetorit të dytë do të ndikojë në numrin e pacientëve të cilët do të vijnë tek ne”, ka thënë drejtori i spitalit Besnik Zeqiri, transmeton SHENJA.
Zeqiri ka rikujtuar se numër të madh të pacientëve kanë pasur para vitit të ri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ