Në Kroaci arrestohet një shtetas i Maqedonisë me 270 kilogramë marihuanë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Policia kroate në vendkalimin kufitar Bajakovë, ka konfiskuar rreth 270 kilogramë marihuanë të fshehur në kamion me targa maqedonase, ndaj drejtuesit të të cilit Uskok ka nisur hetimet dhe ka propozuar masën e paraburgimit

Zyra kroate “USKOK”, në bazë të kallëzimit penal të policisë së rrethit Vukovar-Srijem, ka nisur hetimin kundër një shtetasi të Maqedonisë së Veriut për shkak të dyshimit të arsyeshëm për kryerjen e veprës penale të shitjes dhe trafikimit të paautorizuar të drogave si pjesë e bashkimit kriminal.

Ai gjithashtu i sugjeroi gjyqtarit hetues të Gjykatës së Qarkut në Osijek që të pandehurit t’i caktohet masa e paraburgimit, transmeton portali Shtegu.

Policia bën me dije se automjeti në të cilën u gjet droga drejtohej nga një shtetas 43-vjeçarnga Maqedonia e Veriut.

Nga këqyrja e hapësirës së ngarkesës së rimorkios, përveç mallit të deklaruar, punonjësit e Doganës dhe Policisë gjetën dhe konfiskuan gati 270 kilogramë marihuanë të paketuar në 20 thasë PVC.

Hetimi penal ndaj 43-vjeçarit, sipas policisë është kryer në bashkëpunim me Zyrën për Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (USKOK).
I dyshuari i është dorëzuar mbikëqyrësit të mbajtjes në Repartin e Policisë Osijek-Baranja dhe kundër tij është bërë kallëzim penal në USKOK.

TË FUNDIT
2 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
2 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
2 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
2 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
3 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

ME TE LEXUARA

17 orë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)
1 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
3 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
17 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, VMRO-DPMNE sot negociata edhe me ZNAM

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

Perparim-Rama

Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?

INFO

NA NDIQ