“Në Maqedoni nuk ka bullgarë! – Pankartë provokuese para fillimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Bullgarisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Një burrë i panjohur vendosi një pankartë në qendër të Sofjes, në të cilën shkruan: “Nuk ka bullgarë në Maqedoni”, raporton Televizioni Kombëtar Bullgar (BNT), para fillimit të Këshillit Konsultativ për Sigurinë Kombëtare të Bullgarisë, i cili do të fokusohet në çështjen e euro-integrimit të Maqedonisë së Veriut.

Sipas BNT, personi në fjalë menjëherë është thirrur nga policia për tu identifikuar.
Paraprakisht, presidenti bullgar, Rumen Radev, për sot në ora 14:00 ka caktuar mbledhjen e Këshillit Këshillëdhënës për Siguri Kombëtare në temën “Integrimi i Ballkanit Perëndimorë në BE. Roli i Republikës së Bullgarisë në zgjerimin e BE-së dhe në procesin e stabilizim asociimit: Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

INFO

NA NDIQ