Në Maqedoni vazhdon të bie numri i rasteve aktive me covid

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

Gjatë ditës së djeshme u regjistruan 467 raste të reja dhe 414 të shëruar me çka numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni është 3.233 raste.

Autoritetet mbajnë qëndrimin se momentalisht jemi në fazën e shuarjes së valës së katërt, ndërsa Komisioni për Sëmundje Ngjitëse pardje doli me rekomandim të hiqen certifikatat për hyrje në qendra tregtare. Nga KSI nuk dëshirojnë që masat kufizuese të lirohen menjëherë, por të ndodhë sipas gjendjen epidemologkjike.

Në shkollë vazhdon të mbetet masa për mbajtje të maskave, ndërsa në komision këtë masë nuk e kanë diskutuar në mbledhjen e fundit.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 298.622 raste me COVID-19, ndërsa prej tyre 286.378 janë shëruar dhe 9.050 kanë humbur jetën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ