Në Maqedoni vitin e kaluar janë blerë rreth 10.000 vetura të reja! Qytetarët ende “preferojnë” veturat e përdorura

INA
INA

07/02/2024

Rreth 10.000 vetura të reja janë blerë vitin e kaluar nga shtetasit e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Sipas të dhënave nga Drejtoria e Doganave, më këtë numër nuk janë të përfshirë vetëm individët, por edhe kompanitë që kanë blerë vetura të reja. Ndërkaq për të njëjtën periudhë janë importuar 33.213 vetura të përdorura.

Statistikat tregojnë se në tregun e Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2023 kanë hyrë 47.050 vetura, që paraqet rritje për mbi 11.000 vetura, krahasuar me vitin 2022, periudhë kjo kur në treg u futën 35.458 vetura.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ