Në Maqedoni zbulohet laboratori që lëshonte certifikata false për Covid

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2022

Eli Medica Plus është një laborator që lidhet me falsifikimin e çertifikatave të Covid-it për shtetasit grekë që përdorin shërbimet e kazinove në Dojran, raporton TV Telma.

Policia e Gjevgjelisë dhe Departamenti i Policisë Kriminale kanë bastisur dje tre persona juridikë për shkak të pretendimeve nga mediat greke se në kazinotë e Dojranit po kryhet vepra e falsifikimit të certifikatave të Covid. Është konfiskuar dokumentacioni zyrtar mjekësor për analizat e kryera për praninë e Covid-19, të bëra te persona kryesisht nga jashtë. Dokumentacioni do t’i kalojë Prokurorisë Themelore Publike Gjevgjeli për veprime të mëtutjeshme, përcjell INA.

Mjeku specialist Gjorgji Janev në një person juridik figuronte si pronar, ndërsa në një tjetër si person i autorizuar në lidhje me Eli Medica Plus, memorandumi i të cilit qëndron në analiza. Në vitin 2020, në qershor, laboratori u kap duke kryer një test pa licencë dhe më pas e mori atë. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

18 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
15 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
9 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
18 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
14 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ