Në mëngjes ftohtë, gjatë ditës me diell dhe më ngrohtë, nga e marta shi

INA
INA

20/11/2023

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor. Të martën dhe të mërkurën priten reshje shiu fillimisht në pjesën perëndimore të vendit, e më pas në pjesët e tjera.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale nga 10 deri në 17 gradë.

Në Shkup moti do të jetë mot me diell me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë.

Siç informon DPHM, të martën në disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta, ndërsa nga fundi i ditës fillimisht në pjesët perëndimore, ndërsa gjatë natës dhe të mërkurën dhe në pjesët e tjera do të ketë reshje shiu, e cilat në vende-vende do të jetë më e rrëmbyeshme. Temperatura e mëngjesit do të jetë në rritje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ