Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

INA
INA

11/12/2023

Një lajm shokues ka habitur gjithë botën e futbollit në rajon, pasi në moshën 34 vjeçare është ndarë nga jeta ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Ivan Çelikoviç. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Akademia e futbollit në vendlindjen e tij, Konavljanini, në të cilën kroati punonte.

Ivan Çelikoviç ishte pjesë e Shkëndijës nga viti 2017 deri në vitin 2018 dhe regjistroi 20 paraqitje me fanellën e “kuqezinjëve”.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur edhe për Lokomotivën e Zagrebit, Inter Zapreshiçin, Solin-in dhe Konavljanin-in.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ