Në moshën 77 vjeçare ndërroi jetë aktori i njohur maqedonas, Meto Jovanovski (FOTO)

ina-online
ina-online

16/11/2023

Në moshën 77-vjeçare ndërroi jetë aktori i mirënjohur maqedonas, Meto Jovanovski. Karriera e tij e suksesshme filloi në vitin 1971 në Teatrin e Dramës në Shkup, ku u punësua pas diplomimit në Akademinë e Teatrit dhe Filmit në Sofje.

Ai luajti më shumë se 100 role në teatër, film dhe televizion. Punoi në skenat e teatrit dhe nëpër filma të ndryshëm në Maqedoni, ndërsa në dekadat e fundit më intensivisht në rajon, kështu që u bë anëtar nderi i Teatrit Kombëtar të Malit të Zi.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

INFO

NA NDIQ