Në muajin mars, 79 për qind e energjisë elektrike të konsumuar në RMV ka ardhur nga burimet e brendshme

Picture of INA
INA

28/05/2024

Në muajin mars të këtij viti në Maqedoni janë konsumuar gjithsej 576.974 megavat orë energji elektrike, 22.692 milionë metër kub standard gaz natyror, 454.378 ton qymyr dhe 81.059 ton produkte nafte.

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, 79 për qind e energjisë elektrike të konsumuar është nga prodhimi vendor, ndërsa 98,1 për qind e gjithsej thëngjillit të konsumuar përdoret për prodhimin e energjisë elektrike.

TË FUNDIT
3 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku
1 ditë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
4 ditë
Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet
5 ditë
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku
3 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ora-rryma-evn-struja

Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Foto:Ilustrim

Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

kredite denar

Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë

derivate nafta dizeli benzin

Komisioni Rregullator me vendim të ri – as lirohet dhe as shtrenjtohet benzina dhe dizeli

fature-market

Shporta minimale sindikaliste për qershor është 60.325 denarë, është rritur për 235 denarë, krahasuar me majin

evn faktura

Mickoski propozoi ligj me të cilin ndalohet shtrenjtimi i rrymës: Mbaroi koha e rritjes dramatike të çmimit

INFO

NA NDIQ