Në muajin nëntor 58.5 për qind e energjisë elektrike të konsumuar është nga prodhimi vendor

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Enti Shtetëror për Statistika njofton në nëntorin e vitit të kaluar janë konsumuar gjithsej 699.451 megavat orë energji elektrike.

“Nëntorin e kaluar, në vend janë konsumuar gjithsej 699.451 megavat orë energji elektrike, 47.974 milionë metër kub normal gaz natyror, 319.373 ton qymyr dhe 102.983 ton produkte nafte”, njoftojnë nga ESH.

Sipas Entit Shtetëror të Statistikave, 58.5 për qind e energjisë elektrike të konsumuar është nga burimet e brendshme dhe 94.4 për qind e konsumit total të qymyrit përdoret për prodhimin e energjisë elektrike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ