Në ora 14:00 tentativë e re në Kuvend për ta kaluar propozim Ligjin për lojërat e fatit?!

Picture of INA
INA

09/10/2023

Sot në orën 14:00 kreu i Komisionin për Çështje Evropiane, Arbër Ademi do të tenton të vendos në rend dite propozim-Ligjin për lojërat e fatit, pas dështimit të një jave më parë në mungesë të kuorumit dhe kundërshtimeve të opozitës. Informacionin për Alsat e kanë kumtuar nga Asociacioni i lojërave të fatit, megjithëse në ueb faqen zyrtare të Kuvendit ka vetëm një pikë në rend dite, përkatësisht propozim-Ligji mbi sistem këshillues për bujqit dhe zhvillimin rural./Alsat

TË FUNDIT
13 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
25 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
1 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
5 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
23 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
13 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
8 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
1 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
4 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
22 orë
Shtrenjtohet buka

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ