Në Qeveri filloi mbledhja konstituive e Grupit të Punës për ndryshimet kushtetuese

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Në hapësirat e Qeverisë në ora 10:30 minuta ka filluar mbledhja konstituive e grupit të punës për ndryshimet kushtetuese. Para fillimit të mbledhjes ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Sali Murati deklaroi se dje ka pasur një takim të ekspertëve të ftuar nga Ministria e Drejtësisë, pa prezencë të përfaqësuesve të partive politike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1709069274434

Në Beograd sot u festua pavarësia e Republikës së Kosovës

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

INFO

NA NDIQ