Në SHF “Johan Hajnrih-Pestaloci” sot do të hapet libri i zisë

INA
INA

04/12/2023

Në shkollën fillore “Johan Hajnrih-Pestaloci” sot do të hapet libri i zisë me rastin e vdekjes së 14-të vjeçares Vanja Gjorçevska e cila u zhduk të hënën, ndërsa mbrëmë Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se është gjetur trupi i saj.

“Me keqardhje të madhe, të thyer nga dhimbja e jetës së humbur para kohe të Vanjës, ju njoftojmë se sot, nga ora 09:00, në hyrjen zyrtare të shkollës “Johan Hajnrih – Pestalozi” do të hapet libri i zisë. I ftoj të afërmit dhe të gjithë qytetarët që duan të bëjnë nderime le të vijnë dhe të nënshkruajnë. Për momentin, drejtoria e shkollës në bashkëpunim me disa psikologë po përgatiten për ditën e sotme për të ofruar mbështetje për nxënësit dhe për të komunikuar me ta në mënyrë që do t’ua lehtësojë të gjithëve tejkalimin e kësaj ngjarje tragjike”, thuhet në kumtesën e Komunës Qendër.

Nga aty kërkohet zbardhja e plotë e rastit në një kohë sa më të shkurtër dhe përgjegjësi nga kryerësit. Apelohet nga qytetarët që të qëndrojnë të bashkuar dhe të mos iu nënshtrohen spekulimeve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

INFO

NA NDIQ