“Në shtëpi fiton gruaja… por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar ‘përplasen’ për ndeshjen

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2024

Në Dortmund ka festë kuqezi dhe atmosferës elektrizuese që kanë krijuar tifozët e Kombëtares shqiptare i është bashkuar edhe tifozeria rivale, ajo italiane.

Përveç këngëve të kënduara njëzëri së bashku, vëmendjen e kamerës së A2 CNN e ka rrëmbyer një çift italo-shqiptar. Gazetari Erald Kodhelaj me humor i ka pyetur se sa kohë ka që kanë nisur debatet mes tyre dhe vajza shqiptare u përgjigj duke thënë: “Që kur ka dal që do luanim kundër njëri-tjetrit”.

E pas batutës me shortin e Europianit, çifti italo-shqiptar u pyetën nëse edhe me ndeshjen do të ndodhë njësoj si me argumentet brenda shtëpisë që i fiton përherë bashkëshortja.

“Edhe sot do fitojë Shqipëria”, ishte përgjigja e vajzës shqiptare, ndërsa partneri i saj u përgjigj duke thënë: “Jo, jo fiton Italia këtë mbrëmje”.

“Po jemi rivalë, por e rëndësishme është të argëtohemi. Shpresojmë të jetë një ndeshje e bukur”, shtoi ai./A2CNN

TË FUNDIT
9 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
9 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
9 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
9 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
9 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

ME TE LEXUARA

9 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
1 ditë
Granit Xhaka pjesë e listës favorite për ta fituar Topin e Artë
1 ditë
Mbappe sot do të prezantohet si futbollist i Real Madridit
1 ditë
Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen
1 ditë
Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet
10 orë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
9 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
9 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
9 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

LEXO MË SHUMË

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

dani olmo

Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

belingam anglia

Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

Roma-1

Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm

ten hag manchester united

Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

kombetarja-kuq-e-zi

Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji

Mbappe

Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet

southgate

Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen

mbape real

Mbappe sot do të prezantohet si futbollist i Real Madridit

INFO

NA NDIQ