Në “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet rreth 40 minuta

Picture of INA
INA

05/07/2024

Në vendkalimet kufitare “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” mëngjesin e sotëm për hyrje dhe dalje nga vendi pritet rreth 40 minuta, informojnë nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë. Për fundjavë pritet rritje e intensitetit të komunikacionit për shkak të pushimeve verore.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë të thata. Intensiteti i trafikut në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur.
Nga 1 korriku e deri më 31 gusht në rrugët e vendit është vendosur regjim i përkohshëm veror i komunikacionit me të cilin ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda ngarkuese me masë të përgjithshme mbi 15 tonë, gjatë ditëve të fundjavës dhe gjatë ditëve me temperatura ekstreme të larta dhe atë të premten prej orës 17 deri në orën 22, të shtunën prej orës 09 deri në orën 18 dhe të dielën prej orës 09 deri në orën 22.
Në rrugën magjistrale aksi A2 Shkup: Ohër – Shkup – Ohër ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda ngarkuese, pesha e të cilëve tejkalon 7,5 tonë gjatë fundjavës, në intervalet e ardhshme – të premten prej orës 15 deri në orën 22, të shtunën prej 07 deri 12 dhe 18 deri 24 dhe të dielën prej 07 deri në orën 22.

Aksi rrugor Ohër – Resnjë, përmes Parkut kombëtar të Galiçicës, nga data 01.04.2024 është e hapur për qarkullim për të gjitha llojet e automjeteve me peshë totale deri në 3.5 tonë.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektimin e sinjaleve të vendosura të komunikacionit e veçanërisht drejtim të kujdesshëm të automjetit, posaçërisht në rrugët nëpër gryka malore, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

21 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
18 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
18 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
16 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
15 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
15 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ