Në Tabanoc pritje deri në 40 minuta, në anën e Preshevës kolona të gjata

ina-online
ina-online

12 Gusht, 2023

Auto moto lidhja e Maqedonisë (AMLM) raporton sot në mëngjes se janë shtuar pritjet në vendkalimet kufitare Tabanoc me Serbinë dhe Bogodoricë me Greqinë.

Në pikat e tjera kufitare të Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje më të gjata.

Sipas njoftimit, pritjet janë deri në 40 minuta. Ndërsa nga ana, siç informojnë nga Sindikata e Automjeteve të Serbisë, në vendkalimin kufitar të Preshevës, është duke u formuar një kolonë e automjeteve kilometërshe.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ