Në Tabanoc sot në mëngjes pritet rreth 20 minuta

Picture of INA
INA

03/07/2024

Në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vend sot në mëngjes ka frekuentim të rritur të automjeteve dhe koha e pritjes është rreth 20 minuta, informon Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Në vendkalimet e tjera kufitare nga ana e vendit tonë nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga e hëna e deri më 31 gusht në rrugët e vendit është vendosur regjim i përkohshëm veror i komunikacionit me të cilin ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda ngarkuese me masë të prëgjithshme mbi 15 tonë, gjatë ditëve të fundjavës dhe gjatë ditëve me temperaturaq ekstreme të larta dhe atë të premten prej orës 17 deri në orën 22, të shtunën prej orës 09 deri në orën 18 dhe të dielën prej orës 09 deri në orën 22.

Në rrugën magjistrale Shkup – Ohër – Shkup ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda ngarkuese, pesha e të cilëve tejkalon 7,5 tonë gjatë fundjavës, në intervalet e ardhshme – të premten prej orës 15 deri në orën 22, të shtunën prej 07 deri 12 dhe 18 deri 24 dhe të dielën prej 07 deri në orën 22.

TË FUNDIT
10 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
11 minuta
Mbytet një person në Liqenin e Dojranit
14 minuta
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
15 minuta
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
55 minuta
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

ME TE LEXUARA

8 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Londër u takuan me Zelenskin
1 ditë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
10 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
7 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
3 orë
Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup
1 ditë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
6 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
1 ditë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi

LEXO MË SHUMË

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

dojran

Mbytet një person në Liqenin e Dojranit

ageler murtezani

Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE

besar durmishi

FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

IMG_4483

Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

INFO

NA NDIQ