Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Picture of INA
INA

25/06/2024

Situata pas stuhisë së pardjeshme që përfshiu Tetovën, Shkupin dhe komunat përreth ngadalë po normalizohet, njofton Qendra për Menaxhim me Kriza.

Pothuajse 99% e telefonatave në 112, gjatë 24 orëve të fundit, kanë qenë kërkesë për të bërë procesverbal të dëmeve të pësuar materiale, i cili u transferohet autoriteteve në komuna, e më pas komisionit qeveritar për veprime të mëtejshme.

Gjithashtu QMK bën me dije për pesë zjarre në ambiente të jashtme dhe disa ndërhyrje të vogla nga zjarrfikësit në 24 orët e fundit. Të gjitha zjarret janë shuar.

Zjarre ka pasur në Dollnen, në Bosilovë, në Novosellë, në Kumanovë dhe në Veles.

TË FUNDIT
22 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
31 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
32 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
34 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
37 minuta
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë
18 orë
Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB
22 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?
13 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

INFO

NA NDIQ