Në Tetovë ka 9 pacientë me coronavirus të shtruar në spital

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Janar, 2022

Gjatë fundjavës së kaluar janë pranuar dy pacientë të infektuar me COVID-19 në Spitalin Klinik në Tetovë. Gjithsej nëntë pacientë po mjekohen në këtë Klinikë.

“Për dallim nga fundi i javës së kaluar ku kishte 70 kontrolle, në 24 orët e kaluara në qendrën kovide vërehen më pak persona që kërkojnë kontrolle, gjegjësisht ka 30 raste të tilla”, njofton Hasan Iljazi.

Nga 9 të shtruarit në spital, tre prej tyre nuk janë të vaksinuar, ndërsa gjashtë pacientët e tjerë janë të vaksinuar me të dyja dozat.

Të shtruarit janë në departamentin e njësisë infektive ku ka edhe tetë vende të lira.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ