Në Universitetin e Tetovës filloi afati i dytë i regjistrimit të studentëve të rinj për vitin akademik 2023/24

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Në Universitetin e Tetovës, sot filloi realizimi i afatit të dytë të regjistrimit të studentëve të rinj për vitin akademik 2023/24. Në këtë afat, Universiteti do të regjistroj studentë në të gjitha
programet studimore në të cilat ka vende të paplotësuara nga afati paraprak.

Procesi i regjistrimit do të realizohet prej sot, më 13 e deri më 15 shtator 2023.

Nga Zyra për arsim e Universitetit të Tetovës njoftojnë se në 13 njësitë akademike të Universitetit të Tetovës, në të gjitha programet studimore, në të cilat ka vende të lira kandidatët kanë të drejtë të aplikojnë për t’u regjistruar në ndonjërin prej këtyre programeve.

Po ashtu, shërbimet e administratës së Universitetit tonë i kryejnë me shumë përgjegjësi të gjitha detyrimet që kanë marrë për t’ua lehtësuar procedurat e aplikimit kandidatëve të cilët
dëshirojnë të regjistrojnë studimet në Universitetin e Tetovës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

ernest

NË SHKUP VJEN NJË STUDIM MË I PLOTË MBI VEPRËN E ERNEST KOLIQIT

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ