Në UT u mbajt konferenca vjetore doktorale (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Në Universitetin e Tetovës më 3 mars 2023, u mbajt konferenca vjetore doktorale. Kjo konferencë organizohet në përputhje me strukturën e studimeve, si dhe me Rregulloren për kushtet, kriteret, rregullat e regjistrimit dhe studimit në ciklin e tretë të studimeve në Universitetin e Tetovës.

Konferenca realizohet me qëllim që, mentorët dhe anëtarët e komisioneve në fakultetet përkatës të përcjellin punën dhe arritjet e deritashme të hulumtimeve shkencore që kanë bërë kandidatët.

Udhëheqësi i Zyrës së doktoraturës në Universitetin e Tetovës, Mr. Sc. Agron Ilazi, u shpreh se përmes konferencave doktorale, kandidatët e programeve funksionale në këtë cikël, shënojnë arritjet e tyre dhe avancimin intelektual duke hapëruar gradualisht në konkurrencën e botës shkencore.

Ai më tej shtoi se, gjatë kësaj konference komisionet e përbëra nga anëtarët e Këshillit universitar të studimeve të doktoratës, mentorët dhe profesorët e lëmenjve shkencorë përkatës, i vlerësuan prezantimet publike, duke i përgëzuar kandidatët për punën e deritanishme dhe njëherit u kanë dhënë edhe sugjerime për punën e tyre deri në finalizimin e plotë të disertacionit të doktoraturës.

 

https://www.facebook.com/unite.edu.mk/posts/518126020485269

 

 

 

TË FUNDIT
56 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
57 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 ditë
Mickoski për zëvendësministrat e rinj: Të gjithëve u japim një shansë!
1 ditë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
10 orë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
1 ditë
Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi (FOTO)
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ