Nebiu: Mallrat e konfiskuara nuk kalben nëpër depo, ato i kthejmë në pronësi të qytetarëve

Picture of ina-online
ina-online

01/09/2023

Drejtori i Qendrës për Menaxhimin e Pronës së Konfiskuar Driton Nebiu, ka dërguar 900 pako me pajisje shkollore për nxënësit në shkollën fillore të fshatit Çashkë.

Gjatë fjalës së mbajtur, drejori Nebiu ka deklaruar se kjo është ditë e rëndësishme për nxënësit, për fëmijët, të cilët janë e ardhmja, e për të cilët duhet të punohet vazhdimisht.

“Për të shënuar këtë ditë, ne vlerësuam se forma më e mirë është duke i gëzuar këta fëmijë, duke u dhuruar atyre pajisje shkollore dhe gjëra të nevojshme. Sot kemi dhuruar për nxënësit e Çashkës 900 pako me mjete shkollore. Jam i gëzuar për dy arsye, e para që tanimë prona dhe mallrat e konfiskuara nuk kalben e prishen nëpër depo si në të kaluarën, por ato i kthejmë në pronësi të qytetarëve dhe institucioneve ku poashtu janë në interes të qytetarëve”, deklaroi Driton Nebiu, drejtor i Qendrës për Menaxhimin e Pronës së Konfiskuar.

Nebiu ka deklaruar se me këto aksione duan ta përcjellin mesazhin se prona e shtetit dhe çdo pasuri e shtetit është e vetë qytetarëve.

“Përmes këtyre aksioneve, investimeve dhe formave të tjera duhet të kthehet në interes dhe dobi të qytetarëve. Ne do të vazhdojmë me projekte të këtilla, sepse ky është obligimi ynë, përgjegjësi e jona dhe ne këtë ua kemi premtuar qytetarëve dhe sot vetëm se po kryejmë detyrimin tonë”, tha Nebiu./Shenja.tv

TË FUNDIT
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
7 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
7 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

7 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
15 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
15 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
13 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ