Nedim Shaqiri nga fshati Mateç do të reprezentoj Maqedoninë e Veriut në Kampionatin Evropian

Picture of INA
INA

07/04/2024

Nedim Shaqiri do të reprezentoj Maqedoninë e Veriut në Kampionatin Evropian për senior që do të mbahet në maj 2024 në Kroaci.

Nedim Shaqiri -60 kg fitues i kampionatit shtetëror dhe play off për senior, ku fitoi të drejtën anëtar i reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut në Kampionatin Europian për senior që do të mbahet në maj 2024 në Kroaci.

Nedim Shaqiri është antar në Klubin e Karatesë “Rinia” Mateç.

Nedimi është i vetmi shqiptar që u kualifikua për në evropian tek meshkujt.

Trajneri i klubit Seful Osmani shprehet shumë i kënaqur për këtë sukses.

“Ky sukses erdhi pas një pune dhe përgatitje me shumë përkushtim dhe diciplin.

Pas këtij kualifikimi na pret një përgatitje intenzive me shumë përkushtim dhe motiv edhe më të madhë.

Dhasht Zoti që Nedimi të na sjellë medalje nga ky kampionat evropian”, thotë ai.(INA)

TË FUNDIT
8 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
8 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
9 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

14 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
13 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
9 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
9 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
9 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
8 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
8 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ