Nëna e Astrit Deharit nervozohet me ish-kryeprokurorin Sylë Hoxhajn: “S’du me ia dëgju zërin, as fytyrën me ia pa”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Xhemile Dehari, nëna e ish-aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari, ka thënë se ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, “e di se si ka punuar dhe vepruar mbi këtë rast” të vdekjes së djalit të tij.

“Shikoni. Faleminderit për mundësitë që ma dhatë të bisedoj. Kisha pasur dëshirë të isha pjesëmarrëse por nuk më keni ftuar. Si pikë e parë, ky rast nuk është i sotëm ,që 600 mijë vejtë e kemi. Sylë Hoxha e di si ka punuar. Para disa javëve, e pash në emision dhe më ka detyruar ish-kryeprokurori Lumezi me vepru në atë deklarate”, tha ajo.

Sipas saj, 12 ditë pas vrasjes së Astritit, Hoxha ka dalë dhe ka thënë se është vetëvrasje rasti Dehari.

Madje, ajo u nervozua dhe tha se nuk dëshiron ta shohë e as t’ia dëgjojë zërin Hoxhajt.

“E përmendi raportin e IML-së, pse s’e lexojë raportin e mjekëve të pavarura. Në raportin e IML-së, nuk shkruan që është vetëvrasje, konstatimi i tij është kështu personalisht. Nuk kam qejf me ia dëgju zërin, as fytyrën me ia pa. E di ai çka ka bërë ai në burg, e ka marrë në pyetje djalin tem. Gjithçka ka bërë”, shtoi ajo.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ