Nëna e Astrit Deharit paraqitet në emision live ku po intervistohet Abazi – këtë pyetje ia parashtroi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

Nëna e Astrit Deharit, Xhemile Dehari i ka parashtruar një pyetje deputetit, Haki Abazi i cili sot hodhi akuza se Vetëvendosje qëndron prapa humbjes së mostrave të Deharit.

Xhemile Dehari ka kërkuar nga Abazi që ta di se kush qëndron prapa informacioneve që Abazi po i jep.

“Prej kur është duke u marrë me hetimet për Astrtin, se kur e vranë tha se është vetëvrasje. Qysh ka mujt me ditë atëherë. Dhe sot se si u humbën mostrat e Astrit le të flet me emra se prej kujt i merr këto informata”, është pyetja që moderatori Panduri ia ka lexuar deputeti Abazi.

Abazi ka mohuar se ndonjëherë ka thënë se Astrit është vetëvra.

“Nuk e kam thënë kurrë, këto janë propaganda se unë jam deklaru për rastin e Astrit Deharit. Asnjëherë (s’kam thënë që ka krye vetëvrasje)”.

TË FUNDIT
1 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
3 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
3 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
1 ditë
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
5 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
1 ditë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
10 orë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ