Nëna e foshnjes së vdekur në Manastir: Sa të jem gjallë do t’ju ndjek të gjithë juve që më shkaktuar dhembjen

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Nëna nga Manastiri, Marija Krsteska, foshnja e së cilës i vdiq më 10 prill, vetëm dy orë pas lindjes, në profilin e saj në Facebook ka shkruar një porosi trishtuese lidhur me vdekjen e saj dhe trajtimin nga Spitali i Manastirit.

Ajo thotë se pas 12 ditësh që është liruar në shtëpi, ajo nuk ka zyrtarisht një letër që është lëshuar nga spitali, përcjell INA.

“Në cilin vend normal, me kushte normale …ndodhë që pas 12 ditësh, unë ende nuk kam një letër lëshimi. Historia ime ende është zhdukur. Teknikisht je e regjistruar por nuk ka dokument nga une, askund? Natyrisht, sepse ju jeni duke ndjekur angazhimet tuaja personale, dhe ne presim një raport… Nuk do të ketë autopsi në dy javët e ardhshme, pse?

Është e qartë se ka një prapavijë…Unë sa të jem gjallë, do t’ju ndjek penalisht të gjithë ju që keni gabuar për vdekjen e foshnjës time. Edhe autopsinë po ta montoni, sepse e di,… por ju kurrë të qetë nuk do të flini. Do të ju ndjekim Jovani im, Jana dhe mijëra fëmijë të tjerë që i ke vrarë pa mëshirë. Do të luftoj deri në fund!”, ka shkruar ajo.(INA)

https://www.facebook.com/viki.mitevska.96/posts/942384770130744

TË FUNDIT
11 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
11 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
12 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
13 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

24 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
11 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
24 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
11 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
1 ditë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër
24 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ