Nëna e Ronaldos tregon pse i biri i saj s’u kthye në Manchester United

0

Nëna e Cristiano Ronaldos u ka bërë jehonë komenteve të të birit sa i përket oferta që ka marrë në verë, me Manchester Unitedin që nuk kishte bërë asnjë përpjekje për ta risjellë portugezin në “Old Trafford”.
Ronaldo e kompletoi transferimin tronditës për 100 milionë euro në Juventus, pasi kishte vendosur t’i japë fund qëndrimit nëntëvjeçar në Real Madrid, transmeton Gazeta Express.

Kur spekulimet për largimin e tij në verë nisen të dalin në sipërfaqe, pritej që klube si Paris Saint-Germain dhe ish-klubi Manchester United do të udhëhiqnin në garë për 33-vjeçarin.

Në atë kohë, Maria Dolores Aveiro tha për SRF Sport se do të preferonte që Ronaldo të rikthehej në Angli.

Ajo, megjithatë, e ka pranuar se një kthim emocional në Angli asnjëherë nuk ka qenë i mundur, me pesë herë fituesin e Topit të Artë që e ka marrë vendimin më të mirë në dispozicion me duke e zgjedhur Italinë për një fillim të ri.

“Kthimi në Manchester nuk ka qenë i mundur, por do ta përkrahim atë”, ka thënë Aveiro për gazetarët pas prezantimit të Ronaldos si lojtar i Juventusit.

“Kjo është një etapë e re në jetën e tij dhe besoj se ai është i lumtur, siç jemi ne e gjitha familja”, shtoi ajo.

L