Nëna me fëmijën bien në lumin Vardar në Shkup, kalimtarët arrijnë t’i shpëtojnë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Një nënë me një fëmijë gjatë orëve të pasditës ka rrëshqitur dhe ka rënë në lumin Vardar, në pjesën qendrore të Shkupit, raporton Alsat.

Por ata janë shpëtuar falë veprimin të shpejt të kalimtarëve të rastit. Dy të rinj kanë arritur të shpëtojnë nënën dhe fëmijën dhe se ata janë mirë dhe pa ndonjë lëndim serioz. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ