Nenad Rashiq, viktima e parë e masave të BE-së ndaj Kosovës – ja çfarë i ndodhi

INA
INA

15 Gusht, 2023

Ministri i Kosovës për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, është bërë viktima e parë e masave që Bashkimi Evropian ka ndërmarrë ndaj Kosovës.

Përmes një videoje, ai ka treguar se i është anuluar një takim në Bruksel në të cilin ai është dashur të marrë pjesë.

“Unë isha viktima e parë e masave që u morën nga BE-ja. Më duhet të them, ne ishim paraparë të niseshim në Bruksel të dielën, ishte qershor. Kishim plan të takoheshim të hënën, dhe duhej të niseshim të dielën. Gjitha takimet u anuluan të premten pasdite. Zhgënjimi im ishte i madh, u desh të mbulonim të gjitha kostot si të biletave, hotelit në Bruksel e nuk shkuam fare atje”, tha Rashiq, në një video që u publikua në platformën “X” nga Gerald Knaus, që është bashkëthemelues i think-tankut European Stability Initiative (ESI).

Kujtojmë se Bashkimi Evropian ka vendosur masa ndaj Kosovës me arsyetimin se nuk është sjellë në mënyrë evropiane për ta qetësuar situatën në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

millan radojcic

Avokati serb: Dyshoj se Radoiçiq do të ndëshkohet, në krye të Prokurorisë së Lartë Publike në Beograd është Aleksandar Vuçiq

ramiz beg rizaj

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së

vdekje-lajm-vdiq

E dhimbshme: Biznesmeni nga Ferizaj i jep fund jetës, u gjet i varur në shtëpinë e tij (FOTO)

INFO

NA NDIQ