Nënkryetari i degës së Çairit Besim Koka largohet nga pozita e drejtorit, në vend të tij kuadër nga ASH

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Mars, 2023

Nënkryetari i degës së BDI-së së Çairit, Besim Koka bëri të ditur në llogarinë personale në rrjetet sociale nga sot është i shkarkuar nga pozita drejtor organizativ në Shtëpinë e Shëndetit – Shkup.

Ndryshimi vjen si rezultat i marrëveshjes për koalicionim mes BDI dhe ASH, ku një numër i konsiderueshëm i pozitave të BDI kalojnë tek partneri i ri i koalicionit, Aleanca për Shqiptarët.

Jozyrtarisht mësojmë se gati se të gjitha këto pozita që i flijon BDI, janë kuadro që kanë përkrahur të ashtuquajturin Grupi i zjarrit, grup që brenda BDI ka përfaqësuar një mendim ndryshe.

Në fakt, këtë e theksoi edhe vetë Besim Koka, i cili mes tjerash thotë: “…nuk mund ta mohoj bindjen e thellë timen, që edhepse këtë shkarkim e kam marrur më shumë se normalisht sepse e tillë është politika, çdo emrim ka edhe shkarkimin e tij, arsyeja e vërtetë qëndron tek përkrahja ime për mendimin ndryshe brenda partisë, e që une ndoshta kam marrur guximin ta shpreh, por edhe qindra dhe mijëra janë në të njejtën vijë. Këtë e bëj me bindje të thellë dhe jam i sigurt që koha do e dëshmojë që kemi pasur të drejtë.”

 

https://www.facebook.com/besim.koka/posts/10160473562334299

 

 

 

 

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

shkelzen-gashi

Gashi tregon kush po e mbështet Kosovën dhe “shpërthen” ashpër ndaj mediave: Qysh s’po ju vjen marre, bre?

risto-penov

Penov: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtueses do të kemi problem edhe në NATO

IMG_1730

Azizi nga Gostivari ‘selam’ ASH-së: Gostivari ka qenë çdoherë opozitar

IMG_1726

Rinia e Gostivarit rreshtohet me Lëvizjen BESA (FOTO)

parking-oh

Nesër hyn në fuqi tarifa verore e parkingut në qytetin e Shkupit

Albin-Kurti-Erdogan

Erdogani bisedon me Kurtin e Vuçiqin: Turqia e gatshme të kontribuojë në dialog

INFO

NA NDIQ