Nënkryetari i VMRO-së tregon se ku ishte strehuar deputeti Kastriot Rexhepi?!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Nënkryetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski sërish ka folur për rastin e deputetit Kastriot Rexhepi, i cili humbi çdo gjurmë ditën e nëntorit kur po votohej votëbesimi i Qeverisë Zaev.

Nikollovski mbrëmë në TV Shenja ka shfaqur dyshime se deputeti Rexhepi i shkarkuar nga Lëvizja BESA ka mundur të jetë i strehuar dhe mbrojtur në vilën e kryeministrit apo në ambientet e kabinetit kryeministror.

Ai për këtë ka akuzuar dhe ka pyetur ish-kryeministrin Zoran Zaev, se përse ka keqpërdorur institucionet shtetërore.

“Ish-kryeministri Zoran Zaev a i ka keqpërdorur objektet e shtetit, në të cilat po e ruanin Kastriot Rexhepin. Objektet shtetërore, para se gjithash vila kryeministrore dhe ambientetet e zyrës së kryeministrit a janë keqpërdorur për tu strehuar dhe mbrojtur Rexhepi”, deklaroi Nikollovski.
Ai shtoi se nëse nuk është kjo e vërtetë, atëherë le të dalin ta demantojnë. Nikollovski ka shtuar se me ndërrimin e pushtetit, gjithçka do të dal në sipërfaqe. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ