Nervozë e të qeshura në Kotor! “Përplasen” Rama e Vuçiq, ky i fundit ndal mikrofonin

Picture of INA
INA

16/05/2024

Në Kotor të Malit të Zi u mbajt Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian (BE), ku u diskutua për Planin e Rritjes për këtë rajon, përcjell TV21. Gjatë takimit pati “përplasje” nga distanca mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit Serb Aleksandar Vuçiq.

Gjithçka nisi kur kryeministri malazez, Milojko Spajiç ia kaloi fjalën Vuçiqit dhe i tha se ai e ka radhën me një fjalim të shkurtër, më pas tha mund të jetë i gjatë, ndërsa ndërhyri Rama, që ia mori mikrofonin Vuçiqit dhe tha se ai zakonisht i zgjat fjalimet, ndërsa më pas lëshoi kronometrin për të matur kohën e Vuçiqit, në fund të fjalimit Rama sërish ia mori mikrofonin presidentit serb, por ky i fundit e ndali mikrofonin. Për më tepër, ndiqeni videon më poshtë:
https://www.facebook.com/share/p/SUg5NbXNHj43d9gH/?mibextid=qi2Omg

TË FUNDIT
1 orë
Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën
4 orë
Schneeberger: Kurti s'ka faj, BE po bëhet "kukull" e Vuçiqit dhe Putinit
4 orë
PTHP: Hetim ndaj dy personave për marrje ryshfeti
6 orë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
6 orë
SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet

ME TE LEXUARA

22 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
17 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
2 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
7 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
6 orë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 ditë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

LEXO MË SHUMË

Shkolla Vizbeg

Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën

Screenshot_2024-05-21-12-09-03-445_com.android.chrome-edit

Schneeberger: Kurti s’ka faj, BE po bëhet “kukull” e Vuçiqit dhe Putinit

Prokuroria

PTHP: Hetim ndaj dy personave për marrje ryshfeti

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

dash-1

SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet

ivan

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

INFO

NA NDIQ