Nëse doni të promovoni historitë tuaja të vjetra, Instagram me veçori të re

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2023

Instagram aktualisht është duke testuar një veçori interesante, e cila në një mënyrë më sugjestive u kujton përdoruesve mundësinë e arkivimit të përmbajtjes.

“Memory” në Instagram është një veçori e re, me të cilën shërbimi popullor dëshiron të inkurajojë përdoruesit të rishpërndajnë historitë e tyre të vjetra (Story).

Pritet që në këtë mënyrë përdoruesit të angazhohen më shumë në rrjetin social.

Në një postim të fundit në Twitter, ku është bërë i ditur informacioni, shihet se duke klikuar në opsionin Memory shfaqen historitë që janë publikuar afër një date të caktuar.

Instagram vendosi për këtë opsion ndoshta sepse Instagram Stories pa një rënie prej rreth 10 për qind në krahasim me vitin e kaluar.

Përmbajtja video e Reels është aktualisht funksioni më i popullarizuar në platformë dhe Instagram dëshiron të inkurajojë përdoruesit të ndajnë përmbajtjen nga burimi kryesor edhe më shumë me veçorinë e re.

TË FUNDIT
24 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
2 ditë
Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh
2 ditë
Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore
2 ditë
WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit
2 ditë
BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

ME TE LEXUARA

24 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

microsoft-rifreskon-surface-book-2-me-procesoret-e-gjenerates-se-8-te-intel_5ca25a80aaf48

Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme

meta-logo-1

Komisioni Europian po heton “Metën” në lidhje me mbrojtjen e fëmijëve në platforma

tik tok

TikTok merr vendimin për përdoruesit që promovojnë ilaçe për humbjen e peshës

Inteligjenca artificiale AI

Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?

INFO

NA NDIQ