“Nëse nuk mi jep 300 euro, në rrjete sociale do t’i publikoj fotografitë intime” – shantazhohet 20-vjeçarja nga Shkupi nga një 22-vjeçar

Picture of INA
INA

26/06/2024

Prokuroria Publike e Shkupit ka realizuar procedurë kundër 22-vjeçarit, për të cilin ekziston dyshimi se ka kryer veprën penale – shantazh, transmeton TV21.

Nga Prokuroria njoftojnë se i dyshuari, duke pasur synim të arrijë pasuri, ka shantazhuar një 20-veçare nga Shkupi që nëse nuk ia jep 300 euro, do të publikojë fotografi intime me të.

“I dyshuari, me qëllim që të arrijë pasuri të kundërligjshme, nëpërmjet rrjeteve sociale ka arritur kontakt me 20-vjeçaren nga Shkupi, të cilës i është prezantuar rrejshëm, kurse një kohë të gjatë e ka shantazhuar se nëse nuk ia jep 300 euro, do të publikojë fotografi intime me të.

E dëmtuara i ka paguar 150 euro, por ai ka vazhduar çdo ditë ta shantazhojë, dhe ajo e ka paraqitur rastin. Në vendin e dakorduar për t’ia dhënë një pjesë të parave, ai është kapur dhe privuar nga liria”, qëndron mes tjerash në njoftimin e Prokurorisë.

Të dyshuarit i janë shqiptuar masa të kujdesit.

TË FUNDIT
2 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
3 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
5 minuta
Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi
2 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

18 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
4 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 ditë
Çavkov del nga burgu
3 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
16 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
4 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave

LEXO MË SHUMË

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

INFO

NA NDIQ