Nëse Rama është si Messi, ju me kë e krahasoni veten? Ja si përgjigjet Sali Berisha

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/01/2023

Në ditën e fundit të 2022, kryetari i PD-së Sali Berisha ka dhënë një intervistë në Klanifornia.

Në studion e improvizuar të Opinion përballë “gazetarit” Gilbert Fevziu, Berisha i është përgjigjur pyetjes se me kë futbollist e krahason veten.

Gilbert Fevziu: Doktor, me sikur gjithmonë. Nëse Rama është Lionel Messi, ju kush i bie të jeni?

closevolume_off
Sali Berisha: Upupu. Çfarë krahasimi është ky. Nëse ka dy gjëra të pakrahasueshme mbi tokë është Lionel Messi dhe Edi Rama, që kanë të përbashkët vetëm një gjë, mbiemrin shqiptar të dy, pavarësisht se ai s’ka asgjë shqiptare.

Gilbert Fevziu: E heqim që Rama është si Messi, ju si kush futbollist do e karakterizonit veten.

Sali Berisha: Do e karakterizoja veten me Sali Berishën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

bajram begaj

Fitër Bajrami, presidenti Begaj mesazh urimi për besimtarët myslimanë: Zoti ju bekoftë dhe ju udhëzoftë në rrugën e drejtë

edi rama

Kryeministri Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin!

bujar spahiu

“Të rinjtë mos të braktisin vendin! Ndalni dhunën ndaj grave”, mesazhi i kreut të KMSH-së për Fitër Bajram (VIDEO)

ilir-meta

VIDEO/ Meta hipën sërish mbi shtyllë: Përshëndetje për ata që menduan se u ngjita me helikopter

tirana shqiperi

734 mijë vizituan Shqipërinë gjatë marsit

INFO

NA NDIQ