Saliu: Nëse VLEN del prej qeverie sot, prej n’Strugë vini n’këmbë dhe hyni me VMRO-në edhe me Stoilkoviçin

Picture of INA
INA

03/07/2024

Gazetari Furkan Saliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar me opozitën shqiptare, gjegjësisht ASH-në e Ziadin Selës.

“Ok be, ka shumë elementë anti-shqiptare në këtë përbërje qeverisëse ama mos u bëni dyftyr’sha.
Nëse Vlen del prej qeverie sot, prej n’Strugë vini n’kembe dhe hyni me VMRO-në edhe me Stoilkoviçin.
Bile dilni edhe deklaroni se po hyni në Qeveri se ardhmëria evropiane është në pikëpyetje.
Leni më k’to fora th’mish dhe nisni reforma brenda subjekteve. Boll i rrejtet aktivistët se për 6 muaj do të jeni sërish në pushtet. Sa keni kohë e sa nuk ju ka m’brri fati i PDSH-së, nisni reformat”, shkruan Saliu. (INA)

TË FUNDIT
23 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
26 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
30 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
32 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
33 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

18 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
5 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 ditë
Çavkov del nga burgu
33 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
17 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
5 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ