Nesër dhe pasnesër do të kryhet dezinsektim kundër mushkonjave në Maqedoni

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Nesër dhe pasnesër në komunat e pjesës juglindore do të kryhet dezinsektim kundër mushkonjave, deklarojnë nga Qendra për Zhvillim nga rajoni Juglindor.

Nesër nga ora 20:00 do të kryhet spërkatje kundër mushkonjave në komunat e Vallandovës, Dojranit, Radovishit dhe Konçes, ndërsa pasnesër në komunat Novo Sellë, Bosillovo, Vasillev dhe Strumicë.

Nëse kushtet atmosferike nuk janë të përshtatshme, dezinsektimi do të kryhet kur do të lejojnë kushtet atmosferike.

Nga Qendra për Zhvillim të rajonit Juglindor i njoftojnë pronarët e bletarëve që marrin masat për mbrojtjen e tyre gjatë periudhës së spërkatjes kundër mushkonjave.

TË FUNDIT
25 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
26 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
27 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
32 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
32 minuta
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

ME TE LEXUARA

2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
32 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
1 ditë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
15 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
2 ditë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë

LEXO MË SHUMË

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

INFO

NA NDIQ