Nesër fillon viti i ri shkollor dhe për herë të parë do të ketë pushim pranveror

ina-online
ina-online

31 Gusht, 2023

Viti i ri shkollor do të fillojë më 1 shtator, pra nesër dhe do të zgjasë deri më 17 qershor, ka konfirmuar ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri.

Ai shpjegoi se këtë vit për herë të parë nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme do të kenë pushim pranveror dhe do të zgjasë nga 29 prilli deri më 5 maj, praktikë e cila, siç tha Shaqiri, aplikohet në disa vende evropiane dhe që sipas mësuesëve dhe shërbimet profesionale, do të sjellin rezultate më të mira në mësim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

INFO

NA NDIQ