Nesër priten reshje bore në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Reshje lokale të borës do të ketë nesër nga fundi i ditës në pjesët perëndimore, ndërsa të shtunën, kryesisht pasdite, në pjesët veriore.

Të shtunën do të fryjë erë e përforcuar veriore, që sërish do ta ulë temperaturën ditore. Valë e re lagështie me reshje të shiut dhe borës pritet të martën, kumtuan nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperaturat ditore nesër do të lëvizin prej minus 1 deri minus 9 gradë, ndërsa të ditës prej 2 deri 12 gradë. Në Shkup dhe rrethinë temperaturat e mëngjesit do të arrijnë deri minus 6 gradë, ndërsa të ditës deri 8 gradë, informojnë nga DPHM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

donaldtrump

Gjykata e Lartë vendos pro Trampit, ish-presidenti: Fitore e madhe për Amerikën

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

INFO

NA NDIQ