Nesër regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup

ina-online
ina-online

16 Shtator, 2023

Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se nesër (17.09) duke filluar nga ora 08:00 për shkak të mbajtjes së garës së atletikës, në zonën e qytetit të Shkupit do të zbatohet regjim i veçantë i komunikacionit.

Gara do të zhvillohet me këtë itinerar të lëvizjes: pozita e fillimit/mbarimit në rrugën “Belasica” para qendrës tregtare “East Gate Mall”, djathtas në bul. “Goce Dellçev” (korsia e djathtë), pastaj përsëri në bul.”Ilinden” (korsia e djathte) deri ne kryqezimin me rrugen “MANAPO” dhe mbrapa në të njejtën korsi.

Për këto arsye, Njësia e Sigurisë në Qarkullimin Rrugor do të marrë masa për një regjim të veçantë qarkullimi në rrugët përreth.

MPB apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

caji-600x360

Keqpërdorën të dhënat e mjekëve për të shitur çaj, një kompani dhe një person nga Maqedonia rrezikojnë të dënohen me gati 7.000 euro

kuvendi parlamenti

Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

krenar lloga

Ministri i Drejtësisë, Lloga dorëzoi në Qeveri propozim-Ligjin për falje

administrata-600x360-1

Ligjet për të punësuarit në sektorin publik dhe nëpunësit në administratë në procedurë qeveritare, do të miratohen me flamur evropian

sllavica-grkovska

Grkovska: Është rregulluar gjendja e transparencës në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ